ARBES Technologies

budova-400x400_2Společnost ARBES Technologies, přední český B2B dodavatel unikátních informačních systémů pro bankovnictví, leasing, kapitálový trh a spotřební financování, byla založena v roce 1991. Za těchto 30 let získala bohaté zkušenosti z oblasti rozvoje, tvorby, vývoje a podpory softwarových řešení a dnes její řešení využívají přední bankovní a finanční instituce nejen v České republice.

ARBES Technologies dlouhodobě upevňuje svoji pozici díky sledování nejnovějších technologických trendů, systematickému předávaní know-how a budování zkušeného stabilního týmu odborníků. Díky hlubokým znalostem oboru dobře rozumí potřebám svých zákazníků a vyvíjí řešení na míru podporující obchodní a strategické plány pod vedením certifikovaných projektových manažerů.

budova-400x400Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies nabízí kompletní řešení pro retailové a privátní bankovnictví zahrnující bezpapírové procesy a digitální bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, enterprise content management a business process management. ARBES dodává ucelená řešení pro leasingové společnosti, řešení pro podnikové informační systémy, moderní nástroje Business  Intelligence a Reportingu.

Mezi hlavní benefity, které zákazník prostřednictvím ARBES Technologies získává, je garance trvalého rozvoje a inovace produktů. Dlouhodobá partnerská spolupráce je založená na poskytování řešení s přidanou hodnotou, do nichž je promítáno „best practices“.

ARBES Business řešení = Best practices + Moderní software

Certifikace

ISO 9001:2015

Systém managementu kvality organizace

ISO/IEC 27001:2013

Systém managementu bezpečnosti informací

ISO/IEC 20000-1:2018

Systém managementu poskytování ICT služeb organizace

Pro následující rozsah služeb a činností:

Vývoj a prodej software včetně zajištění veškerých souvisejících služeb a dodávek produktů třetích stran.
Zajištění IT profesionálů podle požadavků zákazníků potřebných pro vývoj, implementaci a řízení projektů v oblasti informačních systémů.

Představenstvo & management společnosti

Michal Houštecký

Generální ředitel, předseda představenstva

Michal Houštecký vystudoval Vysokou školu manažerské informatiky a ekonomiky v Praze a obor Informační technologie a management na Bankovním institutu. V oblasti IT se pohybuje více než 15 let a zaměřuje se primárně na řešení v oblasti bankovnictví, leasingu, telekomunikací a zdravotnictví.

Do společnosti ARBES Technologies nastoupil v roce 2011 na pozici manažera oddělení Business Intelligence, postupně pak převzal řízení divize podnikových informačních systémů a v roce 2015 i řízení divize bankovních informačních systémů.

V červnu 2016 byl Michal Houštecký jmenován generálním ředitelem společnosti.

Softwarová řešení společnosti ARBES Technologies využívají přední bankovní a finanční instituce nejen v České republice. I nadále chceme našim klientům nabízet ucelená a komplexní řešení, profesionální služby a poradenství. Jdeme cestou podpory nových technologií, rozvoje stávajících produktů. Budeme podporovat nové směry a rozšiřovat nabyté know-how. IT obor, ve kterém působíme na trhu déle než čtvrt století, je velmi dynamickým oborem podnikání a mým největším přáním je, abychom udrželi a překonali stávající očekávání trhu,“ říká Michal Houštecký.

Tomáš Návrat

Místopředseda představenstva

Tomáš Návrat vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Informatika a bankovnictví. Celou svou profesní kariéru strávil v investičním bankovnictví a finančnictví. Působil jako analytik akcií na českém kapitálovém trhu v ING Barings, posléze jako šéf Corporate Finance v Českém Telecomu/Telefonica Czech Republic a následně jako šéf oddělení fúzí a akvizic v PwC Česká Republika. Od roku 2015 působí jako investiční ředitel a projektový manažer ve skupině Expandia.

V Arbesu Tomáš Návrat od července 2015 zastává pozice jednatele a místopředsedy představenstva, jeho hlavní rolí je podpora strategického rozvoje společnosti a akvizice.

Jiří Žůrek

Finanční ředitel, člen představenstva

Jiří Žůrek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Ekonomika průmyslu. Dříve pracoval ve společnostech IPB a Expandia, kde se věnoval různým investičním projektům. Do společnosti ARBES Technologies nastoupil v roce 1998 na pozici finančního ředitele.

Vladislav Veselý

Člen představenstva

Vladislav Veselý vystudoval obor ekonomika zahraničního obchodu na Fakultě obchodní Vysoké školy ekonomické v Praze a získal titul Master of Business Administration na Thunderbird School of Global Management v Arizoně.

Po kratším působení ve sféře komerčního bankovnictví se dlouhodobě soustřeďuje na rozvoj skupiny Expandia a její aktivity v oblasti kapitálových operací a správy majetku. Kromě funkce člena představenstva společnosti Arbes Technologies zastává dále pozici předsedy představenstva společností Expandia, Gumotex a Jitona. V minulosti působil rovněž například jako člen představenstva společností Severočeské doly a Karosa.

Branislav Beneš

Ředitel divize Finanční informační systémy

Branislav Beneš studoval na vysoké škole technické výpočetní techniku a informatiku. Později svůj obzor rozšířil také absolvováním studia MBA se zaměřením na strategický management, čímž propojil svět technologií se světem byznys strategie.

Do společnosti ARBES Technologies nastoupil v roce 2020 na pozici senior manažera.

V listopadu 2020 byl jmenován do funkce ředitele divize Finančních informačních systémů.

Kde nás najdete

Praha

ARBES Technologies, a.s.
Plzeňská 5
150 00 Praha 5
Česká republika
Tel: + 420 241 010 111
E-mail: arbes@arbes.com

Brno

ARBES Technologies, a.s.
Údolní 18
602 00 Brno
Česká republika

Bratislava

FINAMIS, s.r.o.
Na križovatkách 29
821 04 Bratislava
Slovenská republika
Tel: + 421 (2)482 015 11