ARBES Technologies

Jsme ARBES Technologies, český dodavatel bankovních systémů a řešení pro kapitálové trhy s více než 30letou zkušeností. Dlouhodobě upevňujeme svou pozici díky sledování nejnovějších technologických trendů, systematickému předávání know-how a budování zkušeného stabilního týmu odborníků. Rozsáhlé dovednosti a zkušenosti našich týmů jsou zárukou úspěšného nasazení připravovaných implementací navazujících na řadu zrealizovaných projektů z posledních let. Disponujeme více než 200 odborníky v oblasti vývoje bankovních systémů a systémů pro kapitálové trhy

Přinášíme finančním institucím možnost rychle a ekonomicky zavádět a poskytovat unikátní produkty i služby pro své koncové klienty s minimálním úsilím na jejich straně. Naše digitální řešení vychází z principů moderní microservice architektury a modularizace s využitím vlastní nebo cloudové infrastruktury zákazníka. Při vývoji řešení dbáme na platformovou nezávislost.

Našimi ověřenými produkty a službami pokrýváme širokou škálu potřeb zákazníků, ať už se jedná o digitální bankovnictví, systémy finančních trhů, klientské webové a mobilní aplikace, klíčové transakční systémy a jejich integrace, nebo regulatorní reporting. Produktové portfolio neustále inovujeme a vytváříme tak nová digitální řešení pro naše klienty.

Jsme spolehlivým partnerem pro velké i menší finanční organizace. Naše systémy podporují stabilní hráče na bankovním trhu, ale i dynamicky rostoucí společnosti, které nechtějí čekat na implementaci „velkého“ systému s náročnou vstupní investicí.

V roce 2018 jsme rozšířili skupinu ARBES o společnost Finamis, která je významným poskytovatelem IT řešení pro investiční bankovnictví a správu aktiv v několika zemích. Koncem roku 2019 jsme založili bodyshopový startup INBRAIT s cílem dodávat klientům chybějící kapacity IT expertů. Jeho netradičním posláním je spolupráce se IT specialistkami pracujícími v tomto prozatím převážně mužském oboru. V roce 2021 se skupina ARBES rozrostla o další společnost, Crede Experto Praha, která se zaměřuje na platební a podnikové systémy. Naší ambicí je být prvním a preferovaným dodavatelem komplexních systémových řešení pro privátní banky a společnosti v oblasti investic.

Naše firemní hodnoty jsou následující

  • Profesionalita

  • Flexibilita

  • Inovace

  • Férovost

  • Odpovědnost

Certifikace

ISO 9001:2015

Systém managementu kvality organizace

ISO/IEC 27001:2013

Systém managementu bezpečnosti informací

ISO/IEC 20000-1:2018

Systém managementu poskytování ICT služeb organizace

Pro následující rozsah služeb a činností:

Vývoj a prodej software včetně zajištění veškerých souvisejících služeb a dodávek produktů třetích stran.
Zajištění IT profesionálů podle požadavků zákazníků potřebných pro vývoj, implementaci a řízení projektů v oblasti informačních systémů.

Představenstvo & management společnosti

Michal Houštecký

Generální ředitel, předseda představenstva

Michal Houštecký vystudoval Vysokou školu manažerské informatiky a ekonomiky v Praze a obor Informační technologie a management na Bankovním institutu. V oblasti IT se pohybuje více než 15 let a zaměřuje se primárně na řešení v oblasti bankovnictví, leasingu, telekomunikací a zdravotnictví.

Do společnosti ARBES Technologies nastoupil v roce 2011 na pozici manažera oddělení Business Intelligence, postupně pak převzal řízení divize podnikových informačních systémů a v roce 2015 i řízení divize bankovních informačních systémů.

V červnu 2016 byl Michal Houštecký jmenován generálním ředitelem společnosti.

Softwarová řešení společnosti ARBES Technologies využívají přední bankovní a finanční instituce nejen v České republice. I nadále chceme našim klientům nabízet ucelená a komplexní řešení, profesionální služby a poradenství. Jdeme cestou podpory nových technologií, rozvoje stávajících produktů. Budeme podporovat nové směry a rozšiřovat nabyté know-how. IT obor, ve kterém působíme na trhu déle než čtvrt století, je velmi dynamickým oborem podnikání a mým největším přáním je, abychom udrželi a překonali stávající očekávání trhu,“ říká Michal Houštecký.

Tomáš Návrat

Místopředseda představenstva

Tomáš Návrat vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Informatika a bankovnictví. Celou svou profesní kariéru strávil v investičním bankovnictví a finančnictví. Působil jako analytik akcií na českém kapitálovém trhu v ING Barings, posléze jako šéf Corporate Finance v Českém Telecomu/Telefonica Czech Republic a následně jako šéf oddělení fúzí a akvizic v PwC Česká Republika. Od roku 2015 působí jako investiční ředitel a projektový manažer ve skupině Expandia.

V Arbesu Tomáš Návrat od července 2015 zastává pozice jednatele a místopředsedy představenstva, jeho hlavní rolí je podpora strategického rozvoje společnosti a akvizice.

Jiří Žůrek

Finanční ředitel, člen představenstva

Jiří Žůrek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Ekonomika průmyslu. Dříve pracoval ve společnostech IPB a Expandia, kde se věnoval různým investičním projektům. Do společnosti ARBES Technologies nastoupil v roce 1998 na pozici finančního ředitele.

Vladislav Veselý

Člen představenstva

Vladislav Veselý vystudoval obor ekonomika zahraničního obchodu na Fakultě obchodní Vysoké školy ekonomické v Praze a získal titul Master of Business Administration na Thunderbird School of Global Management v Arizoně.

Po kratším působení ve sféře komerčního bankovnictví se dlouhodobě soustřeďuje na rozvoj skupiny Expandia a její aktivity v oblasti kapitálových operací a správy majetku. Kromě funkce člena představenstva společnosti Arbes Technologies zastává dále pozici předsedy představenstva společností Expandia, Gumotex a Jitona. V minulosti působil rovněž například jako člen představenstva společností Severočeské doly a Karosa.

Branislav Beneš

Business Development Manager

Branislav Beneš studoval na vysoké škole technické výpočetní techniku a informatiku. Později svůj obzor rozšířil také absolvováním studia MBA se zaměřením na strategický management, čímž propojil svět technologií se světem byznys strategie.

Do společnosti ARBES Technologies nastoupil v roce 2020 na pozici senior manažera.

V lednu 2023 byl jmenován do funkce Business Development Managera.

Kde nás najdete

Praha

ARBES Technologies, a.s.
Plzeňská 5
150 00 Praha 5
Česká republika
Tel: + 420 241 010 111
E-mail: arbes@arbes.com

Brno

ARBES Technologies, a.s.
Údolní 18
602 00 Brno
Česká republika

Bratislava

FINAMIS, s.r.o.
Na križovatkách 29
821 04 Bratislava
Slovenská republika
Tel: + 421 (2)482 015 11