Privatbanka

Klient

Privatbanka, a.s. 
www.privatbanka.cz 
Poskytovatel služeb privátního bankovnictví 
Česká a Slovenská republika

Produkt
Odvětví
Investice

Privatbanka se specializuje na poskytování nadstandardního servisu privátního bankovnictví v České a Slovenské republice. Klienti banky mají možnost využívat kvalitně sestavené portfolio služeb a produktů. Klientům zabezpečuje přístup k nejvhodnějším investičním aktivitám dostupným na domácím i zahraničních finančních trzích.

IT partnerem Privatbanky a dodavatelem softwaru pro řízení tržních rizik a front office aplikací, jsme od jejího založení v roce 2005. 

Požadavkem banky byla dodávka softwaru, který bude možné integrovat mezi již existující rozšířené aplikace vlastního IT vývoje. Naimplementovali jsme proto produkt AMS se základními moduly pro správu portfolia, objednávek a transakcí spolu s modulem Value-At-Risk. Software je oproti standardní verzi doplněn o speciální datovou vrstvu pro klienta, díky které mohou bankovní vývojáři přistupovat k datům i v případě dodávek vyšších verzí AMS, bez rizika selhání integrace. 

Optimální využití softwaru, v kombinaci s interními systémy, umožňuje Privatbance maximálně zefektivnit náklady na IT architekturu.


"Akce, rychlost, flexibilita. To jsou atributy práce lidí v AMS týmu, které bych zdůraznil. Již několik let spolupracujeme na různých projektech a vždy jsme našli společné řešení."

Ferdinand Funta
Ředitel IT v Privatbance, 2016