DenizBank AG

Klient

DenizBank AG  
www.denizbank.com 
Poskytovatel bankovních služeb 
Rakousko

Produkt
Odvětví
Investice

DenizBank AG je univerzální banka s rakouskou bankovní licencí, která je součástí významné bankovní skupiny DenizBank původem z Turecka.

První dodávka AMS produktů do společnosti DenizBank byla podepsána v roce 2005, kdy byl systém původně používán jako front office aplikace. Od 1. ledna 2012 vstoupilo v Rakousku v platnost legislativní nařízení o zdanění cenných papírů se zcela změněnou koncepcí a v průběhu roku 2011 se tak ukázalo, že stávající dodavatel back office systému nebyl schopen provést pro banku potřebné úpravy. V květnu 2011 tak byla podepsána smlouva o rozšíření AMS systému také do oblasti back office.

V reakci na tuto skutečnost byl AMS tým schopen v extrémně krátkém čase analyzovat daně, účetnictví, reporting, řízení firemních zásob, komunikaci s depozitáři a další back office procesy. Celý modul byl vyvinut a nasazen do 1.1.2012 v produkci klienta.

Firemní workflow se po implementaci AMS řešení stal mnohem jednodušším. Data dříve distribuovaná do systémů třetích stran jsou nyní zpracovávána pouze v jednom systému, což nejen urychluje a automatizuje práci banky, ale také snižuje chybovost během zpracování.

Dalším krokem automatizace byla implementace rozhraní pro kontakt s depozitáři, protokolu SWIFT. Ta byla AMS týmem připravena a předána pro DenizBank AG v roce 2014.


"AMS tým považujeme za silného a spolehlivého partnera. Každý projekt, velký i malý, byl dokončen hladce, extrémně rychle a s neuvěřitelně nízkou chybovostí."

Daniel Mayr 
Konateľ, IT & Organization & Facilities, 2016