Společnost Arbes Technologies nadále roste. Obrat za rok 2023 dosáhl téměř 800 milionů korun

Společnost Arbes Technologies nadále roste. Obrat za rok 2023 dosáhl téměř 800 milionů korun

Hospodářské výsledky

Český dodavatel softwarových řešení pro finanční a zdravotnický sektor, Arbes Technologies, má za sebou další úspěšný rok. Obrat společnosti vzrostl o více než 200 milionů korun. Tento růst podpořily všechny dceřiné společnosti, mezi něž patří Crede Experto, slovenský Finamis a společnost Inbrait.

Společnost Arbes Technologies, jeden z předních hráčů v oblasti informačních technologií a softwarových řešení, nedávno oznámila své hospodářské výsledky za poslední fiskální rok, které potvrzují její dynamický růst. Obrat společnosti v roce 2023 přesáhl 770 milionů korun, což je více než 40% nárůst oproti roku předešlému.

Výrazný nárůst byl dosažen díky spolupráci a úspěchům dceřiných společností, kterými jsou slovenský Finamis, specialista na softwarová řešení pro finanční sektor, společnost Inbrait, poskytovatel IT specialistů pro české i mezinárodní projekty, a Crede Experto, změřující se na dodávku profesionálních IT řešení pro infrastrukturu, dostupnost a kontinuitu provozu, ochranu dat, bankovní a platební informační systémy. Společnosti Crede Experto se mimořádně dařilo také v Polsku, kde získala ocenění na Summitu partnerů IBM za nejvyšší nárůst obratu v oblasti prodeje a řešení serverů POWER.

Zaměření na kvalitu a inovace
Dlouhodobým cílem společnosti je zvyšování kvality produktů, dodávek, služeb a celkového zákaznického přístupu. „V rámci interní kooperace našich týmů jsme dosáhli podstatného pokroku v optimalizaci našich procesů, zvýšení výkonnosti a kvality našich systémů, regulatorních požadavků a přinesli našim klientům více flexibility,“ dodává Michal Houštecký, CEO a předseda představenstva Arbes Technologies. Právě díky zlepšení procesů a kvality systémů měla společnost prostor na rozvoj inovací.
Tento pozoruhodný růst lze také přičíst úspěšné celofiremní produktové strategii, spolu s níž jsme dosáhli důležitého milníku v oblasti digitální transformace, a to díky vývoji dalších samostatných a zpravidla inovativních mikroservisních modulů. Tímto jsme schopni dlouhodobě zajistit nejen modernizaci a konkurenceschopnost našich stávajících produktů a řešení, ale rovněž přinášet zcela nové moduly a funkční komponenty,“ uvádí Michal Houštecký.
Mezi ty patří například vývoj modulu Workflow, který zefektivňuje proces objednávání a schvalování v rámci modulárního ERP systému FEIS, vývoj aplikace ARBES Limity, monitorující skladbu fondových portfolií tak, aby byla v souladu se statutem fondu a regulacemi ČNB i ESMA,  vývoj Leasingové kalkulačky, představující online B2B řešení, díky kterému mohou prodejci financovaných vozů integrovat služby financování do svých systémů a procesů, či modul zajišťující napojení na tuzemský clearing Certis Gateway.

Vznik významného hráče na fintech scéně
Milníkem pro Arbes Technologies byl červen 2023, kdy 100% vlastník společnosti, Expandia Digital, získal podíl v české vývojářské společnosti Ackee, zaměřující se na udržitelnou digitalizaci, design a vývoj mobilních a webových aplikací. Tímto krokem společnost Arbes Technologies navázala úzkou spolupráci s Ackee a jejich propojením vznikl významný hráč na fintech scéně, schopný poskytnout kompletní služby, od UX a UI, mobilní a webové aplikace až po transakční systémy v rámci celého finančního i zdravotnického sektoru.

Více o hospodářských výsledcích najdete ve Výroční zprávě.
Zdroj: CFOworld 2/2024