Online kalkulačka posílí leasingovkám spolupráci s partnery

Online kalkulačka posílí leasingovkám spolupráci s partnery

Online  leasingová kalkulačka

Integrace s partnery v online prostředí je pro leasingové společnosti jednou z podmínek úspěchu v dnešním digitálním světě. Klíčovou novinkou Arbes Technologies pro leasingový trh je nová generace tzv. online kalkulačky. Tedy sady služeb, které umožní prodejcům financovaných vozů integrovat služby financování do svých systémů a procesů a nabízet tak klientům i koncovým zákazníkům lepší digitální zákaznickou zkušenost.

Dříve byly nabídkové kalkulace záležitostí návštěvy prodejce, případně několika telefonátů nebo e-mailů. Leasingová kalkulačka je plně online B2B řešení, díky kterému mohou partneři nabídnout svým koncovým zákazníkům rychlejší a lepší zákaznickou zkušenost. Zároveň si se zákazníkem vytváří bližší vztah a využívají k tomu další komunikační kanál.

„Zájemce o leasingové služby si tak na webu poskytovatele může udělat propočet splátek sám. Výrazně se tak zkrátí čas pro všechny zainteresované strany a klient bude mít okamžitý přehled o tom, které parametry leasingového úvěru pro něj budou nejvýhodnější,“ říká Tomáš Štalmach, business consultant Arbes Technologies zodpovědný za vývoj tohoto produktu.

Jak řešení funguje?
Kalkulační engine je hlavní komponentou celé aplikace, která na základě vstupních dat poskytuje v reálném čase budoucí výši splátky, RPSN a všechny další hodnoty, které jsou věcně i legislativně potřebné při nabídce financování. Veškerá komunikace běží přes partnerské API. Vypočtené hodnoty jsou zobrazovány na webu partnera v podobě kalkulace pro koncového zákazníka. Nové řešení dokáže také vytvářet multikalkulace se šesti různými variantami nabídky s rozličnými parametry.Konfigurace partnerů umožňuje flexibilitu a personalizaci pro jednotlivé dealery a jejich obchodní politiku, stejně jako správu, řízení přístupů a práv do kalkulačky. V nastavení individuální obchodní konfigurace je možné nadefinovat limitní hodnoty akontace, financované hodnoty, počet splátek, typ financování, výši provizí a další parametry. Další důležitou funkcí aplikace je definice matic úrokových sazeb, REFI matice a matice maximálních hodnot PNS, tedy parametry důležité pro výpočet výše splátky. Díky maticím nemusejí leasingové společnosti tato kritéria definovat zvlášť pro každého ze svých partnerů.

Identity management je řešen pomocí napojení na software Keycloak. Tento software zajišťuje bezpečné spravování uživatelských účtů a zabezpečení aplikace proti neautorizovanému přístupu.

Cloudovou kalkulačku pohání Arbes ADP
Celé řešení je postaveno na orchestrační a integrační platformě Arbes ADP a provozováno v cloudu, což zajišťuje rychlost a spolehlivost aplikace.

Propojení s pojišťovnami v příští verzi
V dalších fázích bude produkt obsahovat i možnosti výběru pojištění, napojením na online webové služby jednotlivých pojišťoven, a dostane zcela nové uživatelské rozhraní kalkulačky, které bude možné vložit na web partnerů bez nutnosti vlastního vývoje z jejich strany. Tyto nové funkce budou dále zvyšovat flexibilitu a personalizaci pro jednotlivé partnery,“ nastiňuje další rozšíření funkcí Tomáš Štalmach.

Zdroj: Focuson.cz