ARBES uvedl do živého provozu moderní rozhraní pro on-line prodej investičních produktů skupiny Pioneer Investments

Společnost ARBES Technologies, přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, vyvinul a implementoval komplexní on-line řešení pro prodej produktů investiční skupiny Pioneer Investments pro český, slovenský a bulharský trh. Aplikace byla dána do ostrého provozu v březnu roku 2015.

Řešení ARBES Technologies je postaveno na moderních portálových technologiích, které ARBES implementuje pro internetové aplikace. Moderní responzivní design, který umožňuje využití na různých mobilních zařízeních, nabízí Pioneeru daleko snazší a efektivnější využití a obsluhu celé zprostředkovatelské sítě Pioneer Investments v České republice, na Slovensku a v Bulharsku. Zásadním přínosem aplikace je pak nepochybně nově implementované řešení pro akvizici nových klientů, tzv. podílníků, stejně jako řešení pro prodej nových produktů a podporu obchodu díky šíři nabízených investičních kalkulaček, přehledů a intuitivních výkonnostních grafů.

Součástí zadání projektu ze strany Pioneer Investments byl také požadavek na podporu bezpapírového byznysu, a to zejména ve fázi podepisování smluvní dokumentace. Nové řešení od ARBES Technologies tak umožňuje elektronické podepisování jednotlivých smluv, pokynů a investičních dotazníků on-line v reálném čase a výrazně usnadňuje následný proces kontroly a zápisu na straně back-office.

Dle vyjádření provozní ředitelky Pioneer Investments pro střední a východní Evropu Vendulky Klučkové dochází díky nově implementovanému řešení ARBES nejen k úspoře významných nákladů, ale také k daleko pružnější komunikaci mezi distribučními sítěmi a Pioneerem.

Společnost ARBES Technologies je dlouholetým dodavatelem řešení ARBES TOPAS, ARBES TA a ARBES FEIS, které jsou společně páteřním řešením obchodních činností Pioneer Investments. Je tudíž logické, že nová, uživatelský přívětivá aplikace skupině nabízí moderní, vyspělé a bezpapírové řešení, které jde ruku v ruce s trendem aktuálních potřeb tzv. digitálního trhu,“ dodává generální ředitel společnosti Jan Denemark.

O skupině Pioneer Investments

Pioneer Investments je součástí přední bankovní skupiny UniCredit a v oblasti řízení podílových fondů na světovém trhu působí již více než 85 let. Historie Pioneer Investments sahá až do roku 1928, kdy byl založen třetí nejstarší fond v USA s názvem Pioneer Fund. V současné době působí skupina Pioneer Investments ve 28 zemích a pracuje pro ni více než 2 070 zaměstnanců, včetně 360 investičních profesionálů. Závazkem Pioneer Investments je především poskytování excelentních služeb. Investiční filozofie skupiny je založena na hledání a vytváření přidané hodnoty díky nezávislému analytickému výzkumu a disciplinovanému investičnímu přístupu zkušených portfolio manažerů. Díky tomu může Pioneer Investments svým klientům z řad institucí, firem, zprostředkovatelů a soukromých investorů z celého světa nabídnout pestrou škálu produktů napříč tradičními i netradičními třídami aktiv. Konkurenceschopné investiční produkty vysoké kvality, které by měly obstát za všech okolností, které budoucnost přinese. K zajištění inovativní a konzistentní produktové strategie v globálním měřítku skupina využívá tří specializovaných center v Dublinu, Londýně a Bostonu. Pioneer Investments celosvětově spravuje aktiva v hodnotě více než 223,9 miliard EUR (k 31. 3. 2015). V České republice poskytuje služby od roku 1995, a to jak individuálním, tak institucionálním klientům a nadacím.