ARBES Technologies slaví 23. narozeniny

Společnost ARBES Technologies, přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, slaví třiadvacet let od svého vstupu na trh.

Během těchto let získala důvěru zákazníků a renomé dodavatele, který neusnul na vavřínech a svá řešení nabízí na nejmodernějších technologiích, jež jsou v souladu s mezinárodními standardy a tržními trendy. ARBES Technologies chce v následující dekádě významně posílit svoji pozici na zahraničních trzích s využitím své silné vývojové základny v Praze.

Společnost ARBES Technologies byla založena 20.9.1991. V průběhu své mnohaleté působnosti získala bohaté zkušenosti v oblasti tvorby, vývoje a podpory softwarových řešení. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies tak dnes zahrnuje komplexní a nejnovější řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a řešení pro enterprise content management a business proces management. Od roku 2011 dodává kompletní řešení pro leasingové společnosti, integruje biometrické podpisy a sleduje nové technologické trendy, které zakomponovává do svých řešení. Od roku 2012 se ARBES také věnuje rozvoji řešení pro správu obsahu a podporu obchodních procesů na platformě Documentum.

ARBES Technologies nově pro své inovační plány využívá nejaktuálnější analýzy trhu, studie, kontinuální monitoring a vývoj trendů, vývoj finančních trhů, postavení konkurence atp., které zpracovávají špičkoví analytici společnosti Gartner po celém světě. Výsledkem této spolupráce je již první úspěch, který společnost ARBES Technologies slaví s vlastním řešením ARBES OBS (Online Banking System), jež se může pochlubit již 20letou historií vývoje a více než 10 instalacemi na trzích České republiky, Slovenska, Kazachstánu, Portugalska a Kapverdských ostrovů. ARBES Technologies se totiž zařadila v červnovém vydání reportu „Market Share Analysis: Banking Vertical-Specific Software, 2013 by Rajesh Kandaswamy, Vittorio d´Orazio and Jennifer Mazzucca, 4 June 2014“ do oficiálního seznamu mezinárodních dodavatelů bankovních řešení.

„Mnohaleté zkušeností z oblasti Core Banking Systémů a účast na projektech, které měnily historii, jako byla eBanka nebo nedávno Air Bank, nám pomohly v roce 2014 vytvořit unikátní integrační platformu, tzv. ARBES PORTÁL, portálové řešení, které podporuje všechny druhy bankovních produktů a služeb a umožňuje propojit libovolné systémy banky. Banky tak s naším řešením mohou zcela bez omezení přinášet svým klientům jakékoliv nové produkty rychle, efektivně a levně,“ dodává generální ředitel společnosti Jan Denemark.

Jeden z produktů, který byl téměř u začátků společnosti ARBES Technologies, je systém ARBES TOPAS, rozsáhlý modulární systém pro správu portfolia a obchodování s cennými papíry. Systém, který je určen zejména investičním společnostem, investičním fondům, makléřským firmám a penzijním fondům, a ve kterém je nyní spravováno přes 53 % všech obhospodařovaných aktiv v ČR ( AKAT ČR), je neustále inovován o nové trendy v oblasti kapitálových trhů, čímž pomáhá uživatelům udržovat si konkurenční výhodu v tomto náročném oboru. V roce 2014 společnost ARBES úspěšně implementovala novou verzi řešení ARBES TOPAS – DMA (Direct Market Access), řešení zajišťující přímý přístup ALGO a High Frequency Trading platforem největších světových obchodníků na trhy ve střední Evropě. Tato forma komunikace se kontinuálně rozvíjí již od roku 2006 a z ARBES TOPAS dělá nadstandardní produkt, který podporuje přímé napojení na všechny středoevropské burzy v rámci skupiny CEE Stock Exchange Group (CEESEG) + také varšavskou WSE. Rozsah podporovaných rozhraní se navíc v uplynulém roce rozšířil o významného celosvětového zprostředkovatele MARCO POLO, čímž bylo doplněno portfolio podporovaných globálních obchodních platforem FIDESSA a PINNACLE a otevřelo tak přístup i pro další instituce využívající mimo jiné i terminály společností Bloomberg či Reuters.