ARBES pomáhá vzdělávání dětí prostřednictvím Nadace Hilton

Společnost ARBES Technologies, přední dodavatel moderních softwarových řešení pro banky a finanční instituce, se rozhodla že u příležitosti uspořádání své Novoroční zákaznické akce bude spolupracovat s nadací Hilton in the Community Foundation, která podporuje v České republice rozvoj vzdělávání dětí prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem.

Lokální strategie pražských hotelů Hilton v oblasti udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti se odvíjí od globální strategie společnosti Hilton Worldwide. K dosažení stanovených cílů hotelům Hilton pomáhá nadace společnosti Hilton, která má oficiální název „Hilton in the Community Foundation“. Jednou ze zvolených kampaní je prodej charitativních kačenek “Ducks for Change”, kdy z každé prodané krabičky jde jedno Euro na podporu lokální charitativní organizace. V České republice se jedním nadačním partnerem stala Nadace Terezy Maxové dětem, jejíž základním posláním je umožnit každému dítěti vyrůstat v rodině. Česká republika zaujímá se svými více než 24 tisíci dětmi vyrůstajícími v ústavní výchově smutné místo v čele žebříčku evropských zemí s vysokým počtem dětí, které žijí mimo svou vlastní rodinu.

„ARBES Technologies se chce v následujících letech v rámci své společenské zodpovědnosti (CSR- Corporate Social Responsibility) zapojit do projektů, jež budou pomáhat zejména v oblasti podpory sociální integrace dětí a studentů, kteří ve svém životě neměli to štěstí vyrůstat v rodině,“ uvedl Jan Denemark, generální ředitel ARBES Technologies a dodal: „Jako společnost, kde pracují lidé na vysoce kvalifikovaných pozicích, jsme si dobře vědomi faktu, že bez podpory kontinuálního vzdělávání nelze v technologických firmách získat odpovídající zaměstnání. U projektů hotelu Hilton navíc kromě koupě kachničky, kterou podpoříte dobrou věc, získáte skvělou hračku do vany.“

Za účelem naplnění těchto cílů si ARBES Technologies vybral ke spolupráci Hilton in the Community Foundation v České republice, a to nejen díky důvěryhodnosti této instituce, ale také díky vhodnému výběru podporovaných charitativních organizací na našem území. ARBES Technologies bude s touto nadací spolupracovat i nadále v rámci svých budoucích akcí, především proto, že považuje danou spolupráci na poli společenské odpovědnosti firem za smysluplnou.