ARBES podepsal kontrakt na dodávku moderního portálového řešení pro UniCredit Leasing

Společnost ARBES Technologies, přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, jež nedávno oslavila třiadvacet let od svého vstupu na trh, podepsala kontrakt na dodávku front-endového portálu a underwritingového řešení pro významnou leasingovou společnost UniCredit Leasing pro český a slovenský trh. Vlastní projekt byl již zahájen v říjnu 2014 s horizontem plného provozu do dvou až tří let.

ARBES Technologies nabízí svá řešení na nejmodernějších technologiích, jež jsou v souladu s mezinárodními standardy a tržními trendy. Nové front-endové řešení bude pokrývat veškeré potřeby front-office aplikací UniCredit Leasingu v České i Slovenské republice. Součástí dodávky bude komplexní řešení pro klienty, dealery, importéry stejně jako řešení pro provozní financování, fleet management. ARBES řešení reflektuje best practices IT, je SOA kompatibilní, horizontálně i vertikálně škálovatelné, což umožní řešení růst s potřebami UniCredit Leasing v čase.

Z technologického hlediska je řešení postaveno na enterprise platformách ARBES Framework, EMC Documentum xCP a Schufa DSS. ARBES Framework v rámci projektu zajistí zejména webový portál pro práci dealerů, importérů a zákazníků UCL, EMC Documentum pak procesní workflow včetně celého schvalování žádostí o finanční služby a DSS Schufa kalkulační a decision engine.

Nové řešení bude pokrývat schvalování úvěrů a leasingu malým a středním podnikům, fyzickým osobám i drobným podnikatelům. Front-endové řešení bude integrováno na back-endové řešení, jehož implementace v rámci UniCredit Leasingu právě probíhá. Technologické spojení těchto řešení je v souladu se strategickým projektem UniCredit Leasing optimalizovat a konsolidovat procesy, zvýšit jejich rychlost a efektivitu přenosu dat pro schvalování financování v uživatelsky přehledném a přívětivém prostředí.

„Nabízíme UniCredit Leasingu moderní, vyspělé a komplexní řešení potřeb leasingové společnosti, které je založeno na robustní architektuře zvolených platforem portálu, uživatelského front-endu, procesního BPM a decision enginu DSS od společnosti Schufa,“ uvedl generální ředitel společnosti ARBES Technologies, Jan Denemark.

O společnosti UniCredit Leasing

UniCredit Leasing CZ, a. s., je univerzální společností nebankovního financování se silným finančním zázemím renomované evropské bankovní skupiny UniCredit. Od svého vzniku v roce 1991 (pod obchodním jménem CAC LEASING) patří UniCredit Leasing CZ, a. s., k lídrům trhu a v posledních letech je největší a nejvýznamnější společností nebankovního financování v České republice. Od roku 2014 je UniCredit Leasing CZ, a.s. součástí UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. UniCredit Leasing CZ, a. s., je 100% vlastníkem dceřiných společností – UniCredit Fleet Management, s. r. o., a UniCredit pojišťovací makléřská, spol. s r. o. Ve společnosti RCI Financial Services, s. r. o., má UniCredit Leasing CZ, a. s., poloviční podíl, vlastníkem zbývajících 50 % je francouzská RCI Banque S.A. Dalším společným podnikem je UniCredit Leasing Slovakia, a. s., kde má UniCredit Leasing CZ, a. s., podíl ve výši 8,8 %. V České republice do skupiny UniCredit dále patří UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., (vznikla spojením HVB Bank a Živnostenské banky), investiční společnost Pioneer Investments a UniCredit CAIB Czech Republic, a. s.